Rusza dezynfekcja przystanków autobusowych w Pile

09.04.2020   Autor: Redakcja
519---62
Wiaty przystankowe, barierki, poręcze i ławki będą dezynfekowane w Pile. Akcja potrwa dwa dni.

- Dziś i jutro, tj. 9-10 kwietnia br., w najczęściej uczęszczanych miejscach Piły przeprowadzana będzie dezynfekcja. Zdezynfekowane zostaną wiaty przystankowe oraz barierki, poręcze i ławki. Koszt dwudniowej dezynfekcji, czyli około 2 tysięcy złotych, zostanie pokryty z budżetu Zarządu Dróg i Zieleni. Prace będą prowadzone przez pracowników Spółdzielni Socjalnej.

Do dezynfekcji zastosowany zostanie środek Mediseptol, bezpieczny dla ludzi i środowiska. Idea dezynfekowania w ten sposób została skonsultowana z Pilskim Inspektorem Sanepidu, który zaaprobował decyzję Prezydenta.
W dużych miastach z dostępem do wód powierzchniowych do dezynfekcji wykorzystuje się wysokoozonowaną wodę, jednak MWiK w Pile nie stosuje procesu ozonowania podczas uzdatniania wody. Nie jest też możliwe sprowadzenie wody wysokoozonowanej z powodu połowicznego czasu rozkładu ozonu, ponieważ podczas transportu traciłaby swoje właściwości. Wytwarzanie wody ozonowanej na własną rękę wymagałoby natomiast ozonatora o odpowiednich parametrach oraz pracownika znającego proces, który jest skomplikowany i kosztowny
- czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group