Trzcianka pożycza miliony

29.03.2020   Autor: Artur Maras
307---132
Niemal 6,5 mln złotych. Tyle w formie długoterminowej pożyczki chce pozyskać Trzcianka. Na czwartkowej sesji radni wyrazili na to zgodę. Z kolei rodzice dzieci uczęszczających do gminnych przedszkoli i żłobka zostali zwolnieni z opłat na czas trwania epidemii koronawirusa.


- Spłata kredytu formalnie drugim kredytem. Zaistniała taka sytuacja, że jesteśmy w trakcie realizacji unijnych inwestycji. Środki przychodzą w różnych momentach i my w zeszłym roku zaciągnęliśmy kredyt również na prefinansowanie tych środków. Dochody, które dostaniemy i tak z WRPO z Urzędu Marszałkowskiego miały przyjść dopiero w tym roku a potrzebowaliśmy je w zeszłym - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.
Większość radnych wyraziła na to zgodę. Gmina rozpisze niedługo przetarg na to zadanie i wybierze najkorzystniejsza ofertę pożyczki. Oprócz tego decyzją radnych, rodzice nie będą ponosili opłat za dzieci uczęszczające do trzcianeckich publicznych przedszkoli i żłobków. Dotyczy to wyłącznie okresu epidemii koronawirusa. Czwartkowa sesja przebiegała z zachowaniem specjalnych środków ostrożności. Radni zostali porozsadzani oraz wyposażeni w rękawiczki i ochronne maseczki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group