Dodatkowe pieniądze na środki ochrony dla kadry medycznej

19.03.2020   Autor: Michał Kępiński
898---56
Powiat pilski i miasto Piła uruchamiają specjalne rezerwy celowe na zarządzanie kryzysowe. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na zakup środków dezynfekujących, rękawiczek jednorazowych czy maseczek ochronnych. Jest to związane z zapotrzebowaniami zgłaszanymi przez szpital, policję czy straż miejską.

Szpitale w Pile i Wyrzysku z rezerwy celowej zapisanej w budżecie powiatu pilskiego otrzymają ponad 300 tys. złotych. Dodatkowe pieniądze przekazał także wojewoda wielkopolski. Na co między innymi zostaną spożytkowane?

- Te środki przeznaczamy na wiele elementów, które przydadzą się przede wszystkim dla całego systemu ochrony zarówno pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile, pośrednio także dla naszych potencjalnych pacjentów - zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Do Szpitala Specjalistycznego w Pile trafiło także 1200 maseczek ochronnych zakupionych przez Urząd Miasta w Pile. Prezydent uruchomił specjalną rezerwę w budżecie miasta w kwocie 100 tysięcy złotych. Do wydania jest jeszcze prawie 900 tys. Kiedy te środki mogą zostać wykorzystane?

- W pełni odpowiedzialności za to co się będzie działo rozkładamy siły i możliwości na długie miesiące, bo jestem przekonany, że przed nami nie tylko kwestia takiej bieżącej sytuacji, którą w tej chwili oglądamy, ale naprawdę dużo bardziej dramatycznej przyszłości - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Pytanie czy do zakupów dla różnych służb dołożą się także inne gminy z naszego regionu? Obligatoryjnie każdy samorząd musi w swoich budżetach zabezpieczyć pieniądze na wspomnianą rezerwę celową na zarządzanie kryzysowe. Kwoty te wahają się od 50 do 150 tys. złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group