Apel przedsiębiorców do prezydenta Piły

18.03.2020   Autor: Redakcja
290---288
Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski zwróciła się z apelem do prezydenta Piły Piotra Głowskiego o podjęcie działań polegających na wsparciu przedsiębiorców w zakresie dotyczącym podatków lokalnych, użytkowania wieczystego oraz opłat dzierżawnych. 

Przedsiębiorcy zwracają uwagę na trudną sytuację mikro, małych i średnich firm czy osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w obliczu trwającego stanu zagrożenia epidemicznego. Pandemia bardzo mocno uderza w gospodarkę i stanowi realne zagrożenie dla tysięcy obywatelek i obywateli oraz ich rodzin - można przeczytać w piśmie Izby. Izba otrzymuje bardzo dużo sygnałów od pilskich przedsiębiorców o ich trudnej sytuacji. Wszyscy rozumiemy powagę sytuacji i mimo znaczących spadków produkcji chcemy wypłacać wynagrodzenia i inne świadczenia, ale jesteśmy postawienie przed dramatycznymi decyzjami w świetle realnej utraty rentowności firm lub nawet w skrajnym przypadku bankructwa. Nasi pracownicy to nasz najważniejszy zasób, chcemy ich chronić - dodaje Izba. 
Dlatego IGPW zwraca się o wsparcie polegające na zmianie terminów zapłaty lub zmianie wysokości stawek podatków lokalnych, w tym podatku od nieruchomości, opłaty z tytułu użytkowania wieczystego i dzierżawy. Izba wskazuje także na to, że część przedsiębiorców jest zmuszona do zawieszenia działalności gospodarczej. W samym Urzędzie Miasta Piły w okresie od 4 do 17 marca wnioski o zawieszenie działalności złożyły 24 firmy. 

Treść pisma do prezydenta Piły publikujemy w całości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group