Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Zmarła pacjentka z Poznania

12.03.2020   Autor: Redakcja
860---399
Zmarła 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. 

Pacjentka była w stanie ciężkim, podłączona do respiratora, w stanie śpiączki farmakologicznej. Do szpitala w Poznaniu trafiła w niedzielę z ostrą niewydolnością oddechową. W poniedziałek lekarze potwierdzili zakażenie koronawirusem. Zakażeni są również mąż zmarłej oraz córka. Ich stan lekarze określają jako dobry. 

-Na obserwacji w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej jest w tej chwili 16 osób. Co ważne, apelujemy o to, by seniorzy pozostawali w domu - przekazał wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski

Informację o śmierci kobiety przekazano podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Poznania. 

Podczas zwołanej kilkadziesiąt minut później konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że zmarła w poznańskim szpitalu kobieta miał współistniejące, towarzyszące choroby, które wymagały przyjmowania leków obniżających odporność. Jednocześnie zwrócił uwagę, że śmierć pacjentki jest dowodem na to, że zagrożenie koronawirusem w Polsce, to poważna sprawa. 
Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 roku na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei. Pierwszym polskim przypadkiem pacjenta zarażonego koronawirusem był mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group