Pilanie mają się czym pochwalić

06.03.2020   Autor: Redakcja
---1084
Pilska drużyna Chainsaw Airsoft zajęła 5. miejsce w ogólnopolskim finale zawodów „Airsoft Team Poland”. Zawody rozegrano 1 marca w podwarszawskim Milanówku.
 
W tegorocznej edycji turniej składał się z trzech etapów eliminacyjnych w Poznaniu, Łodzi i Warszawie. Najlepsze sześć drużyn z całej Polski spotkało się w wielkim finale. Ostatecznie pilanie zajęli piąte miejsce. Scenariusz finałowych rozgrywek to „Napad na bank”. Dwie pięcioosobowe drużyny na zmianę wcieliły się w role policjantów i złodziei. Zadaniem rabusiów było dotarcie do specjalnie przygotowanego banku, załadowanie możliwie jak największej ilości złotych sztabek i przewiezienie ich do wyznaczonego punktu zrzutu. Następnie musieli obronić się przed atakiem policjantów do końca trwającej pięć minut rundy. Z kolei zadaniem policji było wyeliminowanie wszystkich graczy drużyny przeciwnej.
 
Airsoft, czyli w skrócie ASG (AirSoft Guns) to gra zespołowa wykorzystująca pneumatyczne, elektryczne, gazowe i sprężynowe repliki broni palnej, strzelające plastikowymi kulkami  o kalibrze 6mm. ASG w Polsce pojawił się w latach 90-tych. Początkowo jako bardzo niszowe i kosztowne hobby dla fanów rekonstrukcji militarnych. Z biegiem czasu wytworzyły się rozmaite warianty rozgrywek, od wielkich symulacji pola walki, gdzie udział bierze czasem nawet kilkuset graczy po zawodu stricte sportowe. Te ostatnie szczególnie rozwinęły się w ostatnich latach, zwłaszcza w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Szczególnie za oceanem sportowa odmiana ASG – speedsoft jest bardzo popularna, a zawody w tej formule odbywają się regularnie. W Polsce ta odmiana stopniowo staje się coraz bardzie popularna. W wielu miejscach powstają specjalne, komercyjne areny. W ubiegłym roku rozegrano pierwsze zawody „Airsoft Team Poland”. W nich pięcioosobowe zespoły z całego kraju rywalizują o tytuł Mistrza Polski.
 
Pilska „Chainsaw Airsoft” powstała latem 2018 roku. Grupa już dwukrotnie zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału. Rok temu zajęła 6. miejsce. W tym roku uplasowała się oczko wyżej.  
źródło i fot. Chainsaw Airsoft

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group