Kończy się historia chodzieskiej fabryki porcelany. Co z terenem?

04.03.2020   Autor: Mateusz Manthai
982---335
W czerwcu zakończy się niemal stu siedemdziesięcioletnia historia chodzieskiej fabryki porcelany. Po zakładzie zostanie jedynie rozległy teren. Na pomoc właścicielom przedsiębiorstwa rusza miasto, które chce zainteresować obszarem potencjalnych inwestorów.

Chodzieska fabryka porcelany działa przy ulicy Kasprzaka. Jest to rozległy i strategiczny z punktu widzenia miasta teren. W połowie tego roku zakład przestanie istnieć. Powstaje więc pytanie jak zagospodarować ten obszar.

- Budować domy jednorodzinne i to wszystko, bo co można zrobić. Tam najwyżej jakiś market, nic więcej. Najlepiej market, jakaś firma może. Mieszkania, czy jakieś kawiarnie - mówią mieszkańcy Chodzieży.

Właścicielem terenu jest firma Wistil. Spółka działa w branży ceramicznej i włókienniczej. Póki co nie wiadomo co powstanie w miejscu „porcelany”. Właściciele gruntów szukają rozwiązania dla tych terenów, jednak jak mówi burmistrz Chodzieży, żadne konkrety jeszcze nie padły. Na te trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy.
- Zaproponowałem właścicielom promocję tego terenu poprzez umieszczenie danych o terenie, o halach, o powierzchniach, o możliwościach wykorzystania w bazie Centrum Obsługi Inwestora, która znajduje się w tymże centrum - mówi Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

Centrum Obsługi Inwestora działa przy Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski. Jego działalność skupia się na zbieraniu informacji o terenach inwestycyjnych zarówno prywatnych, jak i miejskich. Reklama terenów po wytwórni porcelany ma zachęcić potencjalnych przedsiębiorców do kupna pofabrycznych działek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group