Miasto przejmuje od powiatu szkołę średnią

01.03.2020   Autor: Jakub Sierakowski
762---169
Rewolucja oświatowa w Jastrowiu. Miasto przejmuje od powiatu 3 szkoły: liceum, technikum i branżową. Teraz przed magistratem trudne zadanie: przygotować ciekawą ofertę i zatrzymać uczniów w mieście.

Pomysł przejęcia placówki wchodzącej w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie pojawił się już rok temu. Po wielu miesiącach rozmów z władzami powiatu, transakcja zakończyła się powodzeniem. Jastrowska szkoła z wieloletnią tradycją, przekształci się w szkołę branżową.

- Będzie to na pewno bardzo trudne zadanie do zrealizowania. No ale myślę, że to bardzo dobry pomysł - czy wyjdzie, mam pewne wątpliwości - mówi jeden z mieszkańców Jastrowia

Wątpliwości nie mają władze Jastrowia, chociaż zdają sobie sprawę, że na przykład z powodu niżu demograficznego, o przyciągnięcie uczniów będzie trudno. Miasto oficjalnie zacznie zarządzać placówką od września. W przypadku szkoły branżowej nabór będzie prowadzony do 2 klas: wielozawodowej i mechanik samochodowy.
- Chcemy, żeby to był wspólny projekt naszej szkoły. Żebyśmy wszyscy powalczyli o tę szkołę i dali sobie szansę. Jest to szansa na rozwój dla gminy i na to, żebyśmy mieli realny wpływ na to, w jakim kierunku chcemy kształcić młodych ludzi i realny wpływ na to, żeby ich zatrzymać tutaj, żeby nie uciekali - przekonuje Agnieszka Głyżewska-Klofik, zastępca burmistrza Jastrowia

Władze miasta prowadzą obecnie rozmowy o klasie patronackiej z dużym przedsiębiorcą, który już teraz inwestuje w Jastrowiu. Jak zapowiedziano w magistracie, na najbliższe dni przygotowano szeroką i efektowną kampanię marketingową szkoły branżowej. Szczegóły owiane są na razie tajemnicą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group