Linia kolejowa Piła - Krzyż doczeka się elektryfikacji?

29.02.2020   Autor: Michalina Pieczyńska - Chamczyk
Miała zostać zelektryfikowana już w na początku lat 90 minionego stulecia, ale zmienił się system i nie zdążono. Linia kolejowa nr 203 na odcinku Piła – Krzyż, bo o niej mowa do dzisiaj zelektryfikowana nie jest. Czy to się zmieni w najbliższym czasie? Decyzję zapadną w maju. 

 – Powinny samorządy w tym czasie, tego pierwszego kwartału, czy też do okresu majowego być bardziej aktywne. Po to aby tutaj wystąpić, uzasadniać i aby angażować się w to, by ta linia kolejowa ze środków perspektywy unijnej 21-27 została wpisana i żeby nastąpiła modernizacja tego odcinka - mówi Krzysztof Czarnecki, poseł  na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość

Ten wart miliard złotych remont ma obejmować nie tylko wspomnianą elektryfikację, ale także wymianę części torowisk i peronów. Jeżeli na podstawie przygotowanego studium wykonalności, w maju zapadnie decyzja o wpisaniu tej linii do rządowego programu, zostaną na ten cel przyznane środki z rozdania 2021-2027. Realny termin rozpoczęcia prac to 2023 r. Elektryfikacja odcinka Piła – Krzyż ma wpłynąć na jakość połączeń kolejowych. Część przewoźników wycofała bowiem pociągi dalekobieżne ze względu na konieczność zmiany lokomotywy na spalinową na tym odcinku trasy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group