Sukces chodzieskich judoków w Mistrzostwach Wielkopolski

27.02.2020   Autor: Mateusz Manthai
157---46
Sukces chodzieskich judoków. Zawodnicy UKS Chodzież wzięli udział w Mistrzostwach Wielkopolski. Na Poznańskim tatami zdobyli 2 medale.

- Ćwiczę mniej więcej od października. Judo to moja pasja, tak naprawdę nowa pasja, ale chcę ją ćwiczyć, chcę się sprawdzić. Chcę udowodnić sobie, swoim bliskim i wszystkim innym, że daję radę. To jest ten największy cel. Na chwilę obecną byłem tylko na jednych zawodach, na Wielkopolskich Mistrzostwach Judo w Poznaniu. Zdobyłem tam trzecie miejsce – brązowy medal - cieszy się Grzegorz Kazimierczak, zawodnik UKS Chodzież.
Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii do 39 kilogramów zdobyła także Natasza Panfil. W drodze po złoto pokonała przed czasem dwójkę innych zawodników.

Klub UKS Chodzież powstał w 2003 roku i zrzesza 30 młodych zawodników. Dzieci uczą się tej dyscypliny olimpijskiej od podstaw. Trenują pady i rzuty, starsi ćwiczą dźwignie i duszenia.

Teraz chodziescy judocy przygotowują się do kolejnych zawodów. Przed nimi zmagania w mocno obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Judo w Bydgoszczy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group