Północna Wielkopolska bez obwodnic. Politycy PO interweniują

25.02.2020   Autor: Jakub Sierakowski
301---64
Północna Wielkopolska bez obwodnic. Na opublikowanej niedawno przez Ministerstwo Infrastruktury mapie, brakuje miejscowości z naszego regionu, w tym m.in. Piły i Ujścia. Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej wystosowali w tej sprawie pismo do premiera Mateusza Morawieckiego.

- Budowa S11, ale przede wszystkim obwodnicy Piła - Ujście została włączona w plan rządowy w 2015 roku, przed wyborami. Zaraz po wyborach, gdy nastał nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości, została wyłączona. Mam nadzieję, że tu nie chodzi o, bo można tę sprawę odbierać politycznie, a nie chciałbym tego robić – karanie Wielkopolan, karanie pilan za to, że w wyborach poparli Platformę Obywatelską, a nie Prawo i Sprawiedliwość  - mówi Adam Szejnfeld, senator, Platforma Obywatelska.
Parlamentarzyści PO zapowiedzieli złożenie w tej sprawie poprawek do budżetu. Małgorzata Janyska w Sejmie, a Adam Szejnfeld w Senacie. Oprócz drogi S11 i obwodnic Piły i Ujścia, poprawki mają dotyczyć również innych lokalnych inwestycji – m.in. przebudowy Al. Niepodległości w Pile, remontu i rewitalizacji pilskiej parowozowni, czy odbudowy linii kolejowej Czarnków-Rogoźno -Wągrowiec.

Tymczasem Marcin Porzucek poseł Prawa i sprawiedliwości tłumaczył, na naszej antenie, że obwodnice Piły i Ujścia powstaną w ramach innego programu: Budowy Dróg Krajowych i Autostrad, który w znacznym stopniu ma być finansowany ze środków UE.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group