Jolanta Turczynowicz-Kieryłło szefową kampanii Andrzeja Dudy

19.02.2020   Autor: Redakcja
736---120
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, była kandydatka do Senatu z pilskiego okręgu wyborczego, została szefową kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. 

- Chciałbym, żeby to była kampania kulturalna, z szacunkiem do kontrkandydata i do wyborców. To jest dla mnie niezwykle istotne. Proszę o to, żeby nie było takich sytuacji jak ostatnio w Pucku, czy w polskim sejmie. Żeby nie było obrażających słów, gestów. Mam nadzieje, że wszyscy pokażemy, że nie zgadzamy się z takimi działaniami. Oto apeluje, aby nie dać się ponieść emocjom i zachowywać się w sposób kulturalny - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas dzisiejszej konferencji prasowej. 

Prezydent dodał, że w jego sztabie znalazły się zarówno doświadczone osoby, które w przeszłości odpowiadały już za kampanię, ale też i nowe twarze. Jedną z nich jest była kandydatka do Senatu z okręgu pilskiego Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Startowała jako kandydat bezpartyjny z poparciem PiS i Porozumienia. W latach 1998-2002 była również radną w Radzie Miasta Bydgoszczy. W 1999 roku prowadziła Zjazd Krajowy Ruchu Społecznego Akcja Wyborcza Solidarność w Gdańsku. Została wówczas wybrana wiceprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej.
W 2001 roku bezskutecznie kandydowała do Sejmu z list AWS. Do polityki wróciła w 2019 roku podczas wyborów parlamentarnych. Starała się o mandat senatora z pilskiego okręgu wyborczego. Przegrała wówczas z kandydatem KO Adamem Szejnfeldem.Szefowa kampanii Andrzeja Dudy jest adwokatem i wykładowcą akademickim. Reprezentowała m.in. prezesa NBP Adama Glapińskiego w związku z wybuchem afery KNF. 

Wśród członków sztabu wyborczego Andrzeja Dudy znaleźli się m.in. rzecznik prasowy Adam Bielan, szefowa sztabu programowego Beata Szydło oraz szef sztabu organizacyjnego Joachim Brudziński

fot. twitter/AndrzejDuda2020
fot. twitter/Jolanta Turczynowicz-Kieryłło
fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group