Kidawa- Błońska według sondażu grupy Polska Presse ma szansę na wygraną… w Wielkopolsce

18.02.2020   Autor: Magdalena Lach
489---316
Kampania prezydencka nabiera rumieńców. W sobotę do wyścigu o najwyższy urząd w państwie dołączył oficjalnie Andrzej Duda. W regonie pilskim ugrupowanie popierające kandydatów też zwierają szeregi. Pilska Platforma Obywatelska zbiera już podpisy na listach poparcia dla Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, która według sondażu grupy Polska Presse ma szansę na wygraną… w Wielkopolsce.

- Chcemy prezydenta, który będzie prezydentem wszystkich Polaków. Który będzie się wsłuchiwał w głos prawicy i w głos lewicy. I w głos tych w centrum i w głos tych, którzy nie są zaangażowani politycznie, ani partyjnie. Że będzie prezydentem, który będzie słuchał obywateli i działał w imieniu obywateli, a nie w imieniu tylko jednej partii rządzącej - mówi Adam Szejnfeld, senator RP, Platforma Obywatelska.

Takim prezydentem – w jego ocenie – będzie Małgorzata Kidawa Błońska. Kandydatka koalicji obywatelskiej na prezydenta odwiedziła nasz region jeszcze przed rozpoczęciem kampanii prezydenckiej. Półtora tygodnia temu spotkała się z mieszkańcami Chodzieży. Do Piły ma zawitać prawdopodobnie w marcu.
Teraz jej polityczni koledzy zapowiadają zbiórkę podpisów, by zarejestrować jej kandydaturę w Państwowej Komisji Wyborczej.

W walce o prezydenturę zmierzy się sześciu kandydatów: urzędujący prezydent Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, Władysław Kosiniak-Kamysz z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Robert Biedroń z Lewicy oraz Krzysztof Bosak z Konfederacji Wolność i Niepodległość, a także niezależny kandydat Szymon Hołownia.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group