Antoni Rut i jego „Rytmy światów” w BWA

05.02.2020   Autor: Redakcja
805---582
Antoni Rut i jego „Rytmy światów” w pilskim Biurze Wystaw Artystycznych. Wernisaż w piątek, 7 lutego, o godz. 19.00.

Antoni Stanisław Rut (ur. 1947) to artysta fotografik, mistrz rzemiosła artystycznego, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP, Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, EkoArt-u.

Specjalizuje się w fotografii krajobrazu oraz czystej fotografii.

Swoje prace prezentował na ponad 400 wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym na 50 wystawach indywidualnych eksponowanych w muzeach i galeriach w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się w Muzeach, Galeriach i zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii, na Ukrainie, Węgrzech i w Chinach.

Jest członkiem wielu stowarzyszeń i gremiów artystycznych, jak Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Artystów Plastyków, EkoArtu. Jest jednym z najważniejszych inicjatorów i twórców lobby fotograficznego w Polsce. W latach 1996 – 1999 wiceprezes Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych. W latach 1999 – 2002 sekretarz, a w latach 2002 – 2005 wiceprezes Okręgu Wlkp. Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 2003 – 2005 wiceprezes Oddziału Poznańskiego Związku Artystów Plastyków. W 2004 zorganizował wystawę fotografii Wielkopolskich Artystycznych Stowarzyszeń Fotograficznych w Galerii Miejskiej w Charkowie.
Jest pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Przestrzeń wyobraźni”, Ogólnopolskiego Salonu Fotografii „My Koziorożce” oraz sześciu edycji poznańskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Diaporam Cyfrowych. Jest autorem albumu fotografii „Wierzby wielkopolskie”.

fot. Antoni Rut

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group