Złotów w gronie najlepszych miast w Polsce

24.01.2020   Autor: Jakub Sierakowski
188---69
Złotów w gronie najlepszych miast w Polsce. W rankingu zrównoważonego rozwoju za rok 2018, zajął 9 miejsce w kraju. Miasto było oceniane na podstawie 15 czynników.

- To jest bardzo ciekawe dla mieszkańców i dla nas z tego powodu, że w tym procesie rozwoju uczestniczymy wszyscy. To nie są tylko działania samorządu, ale szerokie działania z obszaru środowiskowego. Badane jest m.in. to, jaki procent mieszkańców jest obsługiwany przez oczyszczalnię ścieków, zaspokajane są potrzeby na użytkowanie wody, czy kanalizacji. To są te dane, które u nas były zawsze na wysokim poziomie i to się nie zmienia. Inne to dochody – dochody własne, które samorząd generuje sam - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.
Miasto było oceniane także na podstawie kwot, które wydaje na inwestycje. Kolejnym kryterium był wskaźnik przedsiębiorczości. Wynika z niego, że w Złotowie działa coraz więcej firm oraz zmniejszyła się liczba osób bezrobotnych.

Kapituła konkursowa, w skład której wchodzi m.in. Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki, oceniała również wskaźnik migracji. W Złotowie nadal jest on ujemny, jednak w tej kategorii komisja stwierdziła zmniejszenie negatywnej tendencji.

Miasto znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu również w 2017 roku – wówczas zajęło 4 miejsce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group