Rusza rewitalizacja Chodzieży

20.01.2020   Autor: Mateusz Manthai
Rusza rewitalizacja Chodzieży. Już niebawem mieszkańcy miasta zyskają nowe miejsca odpoczynku. Projekt odnowy śródmieścia pochłonie blisko 10 milionów złotych.

Zakresem rewitalizacji na terenie miasta Chodzieży zostały objęte 3 obszary. W projekcie zostały oznaczone jako obszary A, C i D. Obszarem A jest Aleja Gwiazd Jazzu, czyli rewitalizacja ulicy Strzeleckiej. Obszar C to park „Odpoczywaj z kulturą”, czyli rewitalizacja parku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży. I obszar D – modernizacja infrastruktury drogowej i rekreacyjnej na fyrtlu Żeromskiego - wyjaśnia Justyna Selch, koordynator projektów współfinansowanych ze środków UE. 

W ramach rewitalizacji nowy blask uzyska między innymi ulica Strzelecka. Powstanie tam 10 monumentów przedstawiających instrumenty muzyczne. Zmienią się także okolice osiedla przy ulicy Żeromskiego. Tam wybudowane zostaną nowe drogi dojazdowe oraz deptak. Nie zabraknie także miejsca na plac zabaw i siłownię zewnętrzną.

Największe zmiany przejdzie zaniedbany dziś park przy bibliotece miejskiej. Już za kilkanaście miesięcy mieszkańcy Chodzieży zyskają tam strefę wypoczynku z fontannami i miejscami do leżakowania. Ustawione zostaną nowe ławki i lampy uliczne. Ogólna wartość przedsięwzięcia to blisko 10 milionów złotych.

Dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosło blisko 7 milionów. Pierwsze prace mają rozpocząć się już wiosną. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek września 2021 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group