Rozdrażnienie, trudności z koncentracją, ból głowy - to efekt wysokiego ciśnienia

20.01.2020   Autor: Artur Maras
422---86
Bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne. Takie jak dziś nie było odnotowywane od kilku lat. W niektórych miejscach w Polsce barometry wskazywały bowiem nawet 1045 hektopaskali.

Rozdrażnienie, trudności z koncentracją, boląca głowa, złe samopoczucie czy znużenie. Dzisiaj za to wszystko odpowiedzialna mogła być... pogoda, a konkretniej niezwykle wysokie ciśnienie atmosferyczne.

Choć dzisiejsze ciśnienie jest wyjątkowo wysokie to nie pobiło ono rekordu Polski. W 1997 roku barometry w Suwałkach wskazywały bowiem 1054 hektopaskale. Jednak tak wysokie jak dziś także jest rzadkie i zdarza się raz na kilka/kilkanaście lat. Podobne było w lutym 2006 roku i wynosiło zaledwie o 5 hektopaskali więcej od dzisiejszego.
- Obecnie ciśnienie wynosi 1045 hektopaskali, ale od godzin wieczornych zacznie już spadać. W miesiącach zimowych tak wysokie ciśnienie oznaczałoby, że zbliżają się srogie mrozy, ale w tym wypadku jest inaczej - mówi Patrycja Jankowska, prowadząca prognozę pogody w TV ASTA.

Bowiem wyż Ekart za to odpowiedzialny przywędrował do nas znad Atlantyku i Wysp Brytyjskich rozrastając się nad całym kontynentem. Niesie on ze sobą łagodne, wilgotne powietrze polarnomorskie, a nie mroźne jak to bywa w przypadku wyżów znad Syberii i Rosji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group