To oni pracują w święta, byśmy mogli odpoczywać

26.12.2019   Autor: Artur Maras
1016---164
Święta to nie dla wszystkich czas wolny od pracy. Wiele zawodów pełni w tym czasie dyżury. Bez nich nie wszyscy mogliby spać spokojnie. 

Wigilia, Boże Narodzenie, Sylwester czy Nowy Rok to dla wielu osób oprócz czasu świętowania, zadumy czy zasiadania do wspólnego także czas wytężonej pracy. Dyżury pełnią wtedy chociażby strażacy.

- Mój tata też jest strażakiem na podziale bojowym i dobrze od najmłodszych lat zdawałem sobie sprawę, że taty nie ma w domu bo jest na służbie w święta ale zawsze wiedziałem, że na drugi dzień wróci i wtedy sobie złożymy życzenia lub podczas Wigilii dzwoniliśmy do taty i składaliśmy sobie życzenia - mówi Jakub Zawistowski, strażak z PSP w PileO to aby ciepło do naszych mieszkań docierało bezawaryjnie także musi ktoś dbać. Nawet w dni, które dla większości są wolne od pracy. Nie inaczej jest w Miejskiej Energetyce Cieplnej, w której w czasie świąt są dyżury.
- Siedzimy tutaj sami aczkolwiek za ściana są także palacze, pomocnicy i kierowcy. Także praktycznie w czwórką na obiekcie ale w samej dyspozytorni siedzę sam - tłumaczy pracownik MEC w Pile

W święta dyżurują także lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Oprócz szpitali czy Szpitalnego Oddziału ratunkowego, nieprzerwanie działa również pilskie hospicjum.

- Odejście od rodziny, od moich bliskich, których widzę bardzo rzadko bo już są poza domem. To jest bardzo trudne. Wszyscy sobie tutaj goszczą. Mamy tutaj wiele problemów, radości do omówienia, rodzina się zbiera a ja przez wiele lat zawsze musiałam ich niestety opuścić - mówi pielęgniarka

I takim osobom poświęcony został ostatni w tym roku odcinek magazynu Zawodowcy. Premiera w poniedziałek 30 grudnia o godz. 20:30 na antenie TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group