Strażacy, karetka oraz policja wezwane przez system samochodowy eCall

22.11.2019   Autor: Redakcja
527---350
5 jednostek straży pożarnej, karetka oraz policja wezwane przez system samochodowy eCall. Do wypadku miało dojść w powiecie chodzieskim. Ratownicy szukali poszkodowanego. Bezskutecznie.

Jak informują strażacy z OSP Margonin zgłoszenie o wypadku dotarło w nocy do dyspozytora w Chodzieży. System samochodowy eCall, który łączy się przy użyciu sieci telefonii komórkowej ze służbami ratowniczymi powiadomił o wypadku drogowym na trasie nieopodal miejscowości Kowalewo - Tereska.

- Natychmiast do działań zadysponowano zastępy z JRG PSP w Chodzieży, JRG PSP Wągrowiec, OSP Margonin, OSP Próchnowo, OSP Pawłowo Żońskie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole policji. Po dotarciu służb na miejsce lokalizacji sygnału zdarzenia oraz przejechaniu okolicznych dróg tych miejscowości, ratownicy nie zastali żadnego zagrożenia oraz wypadku - informuje OSP Margonin.
Przypomnijmy: od 1 kwietnia 2018 roku wszystkie nowe samochody są wyposażone w moduł wykrywania kolizji drogowej i automatycznego wzywania pomocy na miejsce zdarzenia.

Fot. Jakub Hermaszewski, OSP Margonin

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group