Były właściciel schroniska oskarżony o znęcanie się nad psami

15.10.2019   Autor: Magdalena Lach
605---331
Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu właścicielowi schroniska w Pile, Zenonowi J. Dotyczy on działalności w zarządzanym przez niego schronisku w Jędrzejewie w gminie Czarnków. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

- Zarzucono temu mężczyźnie popełnienie przestępstwa z art 35 Ustawy o ochronie zwierząt, tzn. znęcania się nad 18 psami. Znęcanie polegało na utrzymywaniu zwierząt w stanie rażącego zaniedbania. Nie poddawano tych zwierząt diagnostyce oraz leczeniu - wyjaśnia Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Trzciance.

Do przestępstwa miało dojść w okresie od czerwca 2016 roku do lutego 2019. I właśnie w lutym miała miejsce akcja ratowania zwierząt przez fundację Mondo Cane. Przypomnijmy. W połowie lutego w schronisku w Jędrzejewie odkryto ciało otrutego psa. Wolontariusze z fundacji weszli na teren schroniska i zabrali z niego 18 najbardziej schorowanych zwierząt. Oskarżony Zenon J. nie przyznaje się do znęcania nad zwierzętami. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Tymczasem sąd w Poznaniu wydał wyrok na Grzegorza B., byłego prezesa trzcianeckiego Pogotowia Dla Zwierząt. Mężczyzna za przywłaszczanie zwierząt został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności. Udowodniono, że odebrał właścicielom nielegalnie kilkadziesiąt psów. A wszystko pod pretekstem obrony zwierząt. Do tej pory nie ustalono, komu Grzegorz B. przekazywał psy, ale miał zarobić na tym 72 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group