"Poznaj swoją okolicę"

22.09.2019   Autor: Mateusz Manthai
196---212
Poznaj swoją okolicę” to tytuł gry planszowej, która została wydana w Chodzieży. Od teraz gracze będą mogli poznać historię i geografię ziemi chodzieskiej.
- Pomysł narodził się tak naprawdę kilka lat temu, kiedy wpadła mi w ręce gra dotycząca gminy pogranicza Wielkopolski i województwa zachodniopomorskiego, przedstawiająca tereny przyrodnicze okolic Wałcza. Wpadłem na pomysł, że warto, żeby ziemia chodzieska również taką grę miała. Tym bardziej, że nasz teren jest bogaty pod względem historycznym, kulturowym, ale również przyrodniczym. Jest to gra, do której mogą usiąść dzieci z rodzicami, może usiąść młodzież - mówi Mariusz Witczuk, pomysłodawca gry.
Zasady gry są bardzo proste. Do pokonania jest trasa, na której pojawia się kilkanaście zadań. Występują także dwa typy kart. Zawodnik może stanąć na polu historycznym, bądź geograficznym. Stając na tych polach gracz odpowiada na wylosowane pytanie. Jeśli zna odpowiedź gra dalej, jeśli nie, traci kolejkę. Na planszy umieszczone są także pola tematyczne takie jak zawody motorowodne, ChoJazz, czy stok narciarski. Gra została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców Chodzieży. Do tej pory sprzedanych zostało około 250 egzemplarzy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group