Obwodnica Wałcza do końca roku?

20.09.2019   Autor: Michał Kępiński
747---215
Czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowie umowę na budowę obwodnicy Wałcza firmie Energopol? Ta w ostatnim czasie nie płaci podwykonawcom, a prace drogowe realizuje w bardzo ograniczonym zakresie.

- Jeżeli okaże się, że te roboty nie startują i też dalsze wezwania do poprawienia nie są wypełnianie to będziemy podejmować dalsze kroki w oparciu o to jak ta sytuacja będzie się dalej rozwijała. Wiadomo, że jeżeli ten wykonawca okaże się, że nie będzie w stanie dokończyć ten inwestycji no to jesteśmy przygotowani na inne rozwiązania tak, aby tą drogę zrealizować -  zapewnia Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA oddział Szczecin.

Czyli zerwać umowę z firmą Energopol i ogłosić nowy przetarg na dokończenie prac.

Obecnie na budowanej obwodnicy Wałcza nie są prowadzone żadne większe prace. Wykonawca deklaruje jednak dokończenie realizacji zadania przez nowego podwykonawcę, który roboty bitumiczne zakończyć miałby do końca roku. Oznaczałoby to, że na początku 2020 roku pojechalibyśmy nową drogą. Do tej pory jak zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obwodnica ukończona jest w 85%.

Firma Energopol na początku lipca skierowała do sądu wniosek o upadłość, a kilka tygodni później wycofała się z tego i złożyła nowy wniosek, tym razem w sprawie restrukturyzacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group