Zakończył się pierwszy Garmin Iron Triathlon w Chodzieży

05.08.2019   Autor: Redakcja
549---123
Pierwsza edycja Garmin Iron Triathlon zakończyła się w minioną niedzielę w Chodzieży. Miasto to tym samym dołączyło do grona ośmiu innych lokalizacji organizujących triathlonowe biegi. W lipcu zawody miały miejsce chociażby w Elblągu, czy Gołdapi.
 
Wielokrotnie nagradzany cykl Garmin Iron Triathlon jest najstarszym i zarazem największym tego typu triathlonem w Polsce. Rywalizować ze sobą mogli zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy oraz dzieci.

Uczestnicy rozpoczęli konkurencję pływaniem w jeziorze Chodzieskim. Następnie dosiedli rowerów, by finalnie zakończyć zmagania biegiem na standardowej trasie 21 kilometrów. W ramach Garmin Iron Triathlon organizowane były również sztafety, w których udział brać mogły 3-osobowe zespoły. Uczestnicy mogli konkurować na dystansach 1/2, 1/4 oraz 1/8 maratonu. Osobne trasy wyznaczono także dla dzieci.
W klasyfikacji końcowej zwycięzcą na dystansie półmaratonu okazał się Michał Majchrzak reprezentujący TGC CLUB z czasem 4 godzin, 12 minut i dwóch sekund. Wysoko w zestawieniu generalnym uplasowali się również F. Przymusiński, A. Jaroniec i Łotysz A. Davidnieks. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali okolicznościowymi medalami.
 
Tegoroczny Triathlon w Chodzieży był już siódmym etapem zmagań w GIT. Kolejne części konkurencji triathlonowych odbędą się już 25 sierpnia w Brodnicy w Kujawsko-pomorskiem.
 
opr. Kacper Podgajny
fot. Garmin Iron Triathlon

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group