Muzeum Stowarzyszenia Miłośników Munduru będzie na pilskim lotnisku

31.07.2019   Autor: Artur Maras
---771

W jednym z bunkrów na pilskim lotnisku powstaje Muzeum Stowarzyszenia Miłośników Munduru. W zabytkowym obiekcie znajdzie się miejsce dla eksponatów po pilskim wojsku oraz tych związanym z PRL-em.

Pierwsze co musimy zrobić to uporządkować teren. Przez te wszystkie lata pozarastał on drzewami, samosiejkami, w tej chwili żeby gdziekolwiek się tam ruszyć to trzeba zrobić porządek wokół. Trzeba doprowadzić prąd a następnie zaczniemy przenosiny. Zaczniemy ekspozycję zarówno części wojskowej jak i upamiętniającej ten czas kiedy wojsko było w Pile jak również druga strona hangaru. Będzie to zbiór pamiątek z czasów PRL-u i jeszcze wcześniejszych, których też nagromadziliśmy tutaj bardzo dużo - powiedział Wiesław Andrzejewski ze Stowarzyszenia Miłośników Munduru.

Eksponaty trafią do bunkra nr 4 na pilskim lotnisku. Miasto udostępniło obiekt w ramach niewielkiej dzierżawy. Znajdzie się w nim miejsce dla pamiątek po pilskim wojsku, okazałej kolekcji mundurów, broni, map i wojskowego sprzętu a także przedmiotów pochodzących z PRL-u. Członkowie stowarzyszenia chcą aby część zbiorów z budynku przy Ofiar Katynia, która trafi na lotnisko została udostępniona dla zwiedzających już w przyszłym roku. Celem Stowarzyszenia Miłośników Munduru jest propagowanie i rozwijanie dorobku kultury narodowej ze szczególnym uwzględnieniem historii różnych mundurów, edukacji w tym zakresie i kultywowanie tradycji narodowych. Stowarzyszenie znane jest także z corocznego Dnia Miłośników Munduru.

fot. facebook/stowarzyszeniemilosnikowmunduru

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group