Rusza remont dawnego kina Iskra

16.07.2019   Autor: Artur Maras
704---21
Renowacja dawnego kina Iskra coraz bliżej. Powiat Pilski podpisał umowę z wykonawcą na modernizację zabytkowego budynku przy ul. Kilińskiego. Inwestycja warta jest 5 mln złotych.

- Obiekt jest obiektem historycznym. Okres powstania datowany jest na okres międzywojenny. Te uwarunkowania spowodowały, że zaprojektowanie remontu nie tylko w zakresie części wewnętrznej, ale również na zewnątrz elewacji historycznej, tak jak to na zdjęciu zostało przedstawione, w okresie lat 50-tych, 60-tych, wtedy kiedy powstawało kino Iskra. Zostały wtedy zamurowane okna fasadowe - tłumaczy Marcin Górzny, Studio Projektu Budowlanego Filar.

Te zostaną w trakcie prac odtworzone, tak samo jak tarcza zegarowa na górze. Oprócz nowej elewacji i dachu, budynek przy Kilińskiego odzyska blask wewnątrz. Wyremontowany zostanie parter oraz piętro budynku, a także dawna sala kinowa. Ze względów na obecne wymogi budowlane ilość miejsc z 300 zmniejszy się do około 220 foteli. Powstanie nowa scena. Z budynku bez przeszkód będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne.

Wartość inwestycji to 5 mln złotych. Powiat pilski otrzymał w ubiegłym roku dofinansowanie na budowę Nowoczesnego Centrum Społeczno-Rekreacjengo. W ramach tego zadania przebudowany zostanie obiekt po dawnym kinie „Iskra” oraz stadion przy Okrzei. Łączny koszt obu inwestycji to 8,5 mln złotych z czego środki unijne stanowią 7 mln.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group