Jest nowy dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile

13.07.2019   Autor: Redakcja
750---171
Wojciech Szafrański wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile. Konkurs został ogłoszony po rezygnacji dotychczasowego dyrektora Rafała Szucy. 

Nowy dyrektor pilskiego szpitala w latach 2003-2012 był dyrektorem Szpitala Powiatowego w Bochni. W 2011 roku został powołany na stanowisko prezesa nadzorowanego przez urząd marszałkowski Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Przez blisko rok zarządzał jednocześnie dwoma szpitalami. Umowę z krakowską placówką rozwiązał za obustronnym porozumieniem na koniec czerwca 2019 roku. W marcu 2019 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora szpitala w Bochni, tego samego którym wcześniej zarządzał.

Następnie zdaniem starostwa w Bochni poprosił o przesunięcie terminu objęcia placówki o miesiąc, a ostatecznie nie przystąpił do podpisania umowy. Wraz z sześcioma innymi kandydatami przystąpił za to do konkursu na stanowisko dyrektora w pilskim szpitalu. Jak ogłosił na swoim profilu w mediach społecznościowych Eligiusz Komarowski starosta pilski, Wojciech Szafrański jest cenionym trenerem i wykładowcą kadr menedżerskich jednostek służby zdrowia z zakresu między innymi optymalizacji finansowej ich działalności. Ma opinię fachowca i dobrego menedżera, który jednak rządzi twardą ręką.
Jak podaje małopolska prasa oraz Radio Kraków Wojciech Szafrański był oskarżany przez swoich podwładnych o łamanie praw pracowniczych oraz mobbing. Urząd Marszałkowski przeprowadził kontrolę w krakowskim szpitalu i przekazał placówce zdrowotnej zalecenia pokontrolne. Ostatecznie wobec prezesa szpitala nie zostało wszczęte żadne postępowanie. 

W rankingu Rzeczpospolitej za rok 2018 na 100. najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych w Polsce placówka zarządzana przez nowego dyrektora pilskiego szpitala zajęła 37. miejsce w kraju pokonując między innymi cenione szpitale z Poznania i Bydgoszczy. 

Wojciech Szafrański zasłynął również kontrowersyjną prezentacją podczas otwarcia Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet w Szpitalu Specjalistycznym im . Rydygiera w Krakowie. W słowno - muzycznym pokazie prezentował krótkie filmiki erotyczne przeplatane cytatami z Księgi Rodzaju. 

fot. bip.malopolska.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group