Jak płacić mniej za OC w Pile?

28.06.2019   Autor: Redakcja
1784---83
Mimo że ceny OC nie rosną, a nawet nieznacznie spadają w skali całego kraju, nie rekompensuje to ogromnych podwyżek z lat 2015-2018. Nic więc dziwnego, że kierowcy z Piły (oraz innych miejscowości w Polsce) są żywo zainteresowani niższymi składkami. Jak je sobie zapewnić? Oto sprawdzone sposoby na tańsze OC w Pile.

Porównanie składki w wielu towarzystwach

Jeżeli chce się zaoszczędzić na OC, kluczowe jest znalezienie najtańszej oferty na rynku. W teorii wydaje się to łatwe, jednak w rzeczywistości problemem może być to, że w każdym towarzystwie cenę polisy da się sprawdzić wyłącznie po wykonaniu indywidualnej kalkulacji. To samo ubezpieczenie może bowiem kosztować nawet kilkukrotnie mniej lub więcej w zależności od wielu różnych czynników, które wpływają na wysokość składki. Jak w takim razie zorientować się, gdzie jest ona najniższa? Żeby nie musieć kalkulować ceny w każdym towarzystwie z osobna, warto sięgnąć po internetową porównywarkę ubezpieczeniową, która pozwala w jednym miejscu, za jednym razem zweryfikować składkę w wielu firmach.

Przykładem takiego narzędzia są porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych. Za ich pośrednictwem dosłownie w kilka minut można znaleźć dla siebie najtańsze OC (np. na http://najtaniejuagenta.pl/) uzupełniając informacje wymagane w formularzu i obliczając indywidualną wysokość składki. Dzięki temu ma się pewność, że wybiera się najtańszą ofertę i niepotrzebnie nie przepłaca się za obowiązkową polisę.

Zniżki za bezszkodową jazdę

Jednym z kluczowych czynników kształtujących cenę OC są zniżki ubezpieczeniowe, które pozyskuje się dzięki bezszkodowemu kontynuowaniu polisy. Wystarczy przez kilka lat bez przerwy wykupywać ubezpieczenie, nie wyrządzając żadnych wypadków, kolizji ani stłuczek, żeby wypracować maksymalne zniżki w wysokości 60%. W efekcie cena OC wyraźnie spada i staje się znacznie przyjaźniejsza dla portfela kierowcy.

Dodanie drugiego właściciela w dowodzie rejestracyjnym
Poniższa porada skierowana jest do osób młodych lub nieposiadających doświadczenia w roli kierowcy, czyli takich, które niedawno zdały prawo bądź są w wieku poniżej 30 lat. W ich przypadku cena OC jest wyjątkowo wysoka, właśnie z uwagi na brak wspomnianych w poprzednim akapicie zniżek za bezszkodową jazdę, których po prostu nie było jak wypracować. W ich sytuacji rozsądnym wyjściem jest zarejestrowanie auta nie tylko na siebie, ale również na inną osobę, która posiada duże zniżki. Dzięki temu wysokie zniżki kumulują się niskimi, co w rezultacie daje polisę w średniej cenie. Co najważniejsze, jest ona o wiele niższa niż koszt zakupu OC wyłącznie dla kierowcy bez historii ubezpieczeniowej lub z krótką historią ubezpieczeniową.

Kupno samochodu z małym silnikiem

Cena OC zależy także od parametrów auta, przy czym najważniejsza w tym kontekście jest pojemność silnika. Mianowicie samochody z silnikiem o pojemności poniżej 2,0 l są wyraźnie tańsze w ubezpieczeniu niż pojazdy z silnikiem o pojemności większej niż 2,0 l. Chcąc oszczędzić na OC, należy zatem wybierać spokojne, miejskie lub ewentualnie rodzinne modele, które nie gwarantują zawrotnych osiągów. Oszczędza się w ten sposób w dwójnasób – nie tylko poprzez tańszą polisę, ale również na mniejszych wydatkach na paliwo.

Opłacenie składki od razu

Aby zapłacić jak najmniej za OC, nie powinno się rozkładać go na raty. Niezależnie od tego, czy chodzi o dwie, czy cztery raty, cena ubezpieczenia zawsze będzie wyższa niż w przypadku, gdyby opłaciło się je od razu. Różnica może wynosić nawet 20-30%, czyli naprawdę dużo. Jeśli tylko sytuacja finansowa na to pozwala, lepiej zrezygnować z rat. Więcej porad z zakresu skutecznego obniżenia składki OC znajdziemy w serwisie: https://najtaniejuagenta.pl/poradnik-oc-ac/
Artykuł sponsorowany
Przeczytaj więcej o: OCwPile, OC, jak płacić taniej, tanieOC,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group