Zmarła artystka Danuta Pisarek-Dassara

26.06.2019   Autor: Redakcja
Zmarła pilska malarka Danuta Pisarek-Dassara. Artystka miała 66 lat.

- Nie żyje pilska artystka, koleżanka, przyjaciółka Danusia Pisarek. Cześć jej pamięci - napisał na swoim facebooku Tadeusz Ogrodnik, artysta malarz i były dyrektor pilskiego BWA.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 lipca, we wtorek o godzinie 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile.
Rodzina Zmarłej prosi o nieprzynoszenie kwiatów. Podczas uroczystości pogrzebowych odbędzie się zbiórka pieniędzy na Hospicjum w Pile.


Danuta Pisarek studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z grafiki artystycznej w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza (1980). Uprawiała malarstwo, grafiką warsztatową, ex libris, małą formą graficzną, rysunek. Prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych krajowych i międzynarodowych, a także na 14 wystawach indywidualnych w kraju oraz 10 za granicą.

Laureatka licznych nagród i wyróżnień w konkursach graficznych krajowych i międzynarodowych m. in. w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Danii, Monte Carlo, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Portugalii. Prace jej znajduję się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów sztuki, Muzeum Zamkowym w Malborku, Centrum Międzynarodowego Ex librisu Sint Niklaas – Belgia, Międzynarodowym Muzeum Ex librisu “Grafika” Pescara – Włochy, Centrum Kultury – Taiwan, Centrum Sztuki Współczesnej “Val d’Oise”, Paryż – Francja, Towarzystwie Ex librisu Słowenii i Chorwacji w Lublanie i Zagrzebiu, Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, Centrum Sztuki Współczesnej w Łodzi i Bibliotece Miasta Metz we Francji.

fot. archiwum Danuty Pisarek
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group