Sprawca śmiertelnego wypadku w areszcie. 23-latek był pijany

24.06.2019   Autor: Redakcja
Policjanci z Wałcza zatrzymali 23-letniego kierowcę, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w miniony czwartek około godziny 6.30 na drodze gminnej pomiędzy miejscowością Mirosławiec Górny a Mirosławcem.

- 23-letni kierujący pojazdem osobowym marki VW Passat, na łuku drogi, w wyniku niezachowania należytej ostrożności i niedostosowania prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zderzenia, śmierć na miejscu poniosła 17-letnia pasażerka tego pojazdu. Dwoje innych młodych pasażerów: kobieta i mężczyzna trafili do szpitala. Młody pasażer w wyniku odniesionych poważnych obrażeń ciała został przetransportowany do szpitala w Szczecinie przez Pogotowie Lotnicze - relacjonuje asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

O WYPADKU PISALIŚMY TU

23-latek był nietrzeźwy. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec sprawcy wypadku drogowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Wałcz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group