Nowe mieszkania komunalne w Jastrowiu

22.06.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

Nowe mieszkania komunalne w Jastrowiu. Każdy z lokatorów mógł obejrzeć własne lokum. Przy Alei Wolności zamieszka 18 rodzin.

Decyzja o budowie mieszkań zapadła ponad 3 lata temu. Gmina otrzymała na ten cel 1,3 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego, resztę, czyli ok 3 miliony wyłożyła z własnych środków. Teraz nowi lokatorzy mogli w końcu zobaczyć własne m.

-Mówię: złożymy wniosek, może akurat coś się uda. No i udało się, cieszę się bardzo, jest super.

-Kiedy już wiedziałam, że dostanę mieszkanie, to z radości nie wiedziałem jaki jest dzisiaj dzień i gdzie mam iść. Zastanawiałam się i miałam obudzić męża, żeby go zapytać, gdzie mamy iść. Później weszłam do kuchni, zobaczyłam że meble są częściowo złożone, to sobie przypomniałam: „aha, idziemy oglądać nowe mieszkanie”.

-Mieszkanie mi się bardzo podoba. Co prawda jedna szafa, ale muszę się jakoś pomieścić. Jestem zadowolona, że wreszcie się wyniosę z własności.

Prawie wszyscy lokatorzy w zamian za nowe mieszkanie komunalne, oddawali miastu swoje stare lokum. One także zasilą pulę mieszkań komunalnych w mieście, bo w Jastrowiu jest to nadal towar deficytowy. 2-3 letni okres oczekiwania na takie lokum, ma teraz ulec skróceniu.

-Te mieszkania są nam potrzebne. Ostatni taki nowy budynek został oddany ponad 12 lat temu. Zapotrzebowanie na mieszkania komunalne w Jastrowiu jest jednak spore. Dlatego też wspólnie z radnymi zdecydowaliśmy się w poprzedniej kadencji wybudować ten 18-rodzinny budynek.- mówi Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia

W budynku zamieszkają 44 osoby. W większości są to seniorzy, a także osoby z niepełnosprawnościami – 3 mieszkania są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Oficjalny odbiór kluczy przez nowych lokatorów jest kwestią kilku najbliższych dni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group