W żydowskich klimatach. Koncert i wystawa

17.06.2019   Autor: Redakcja
663---452
Wystawa w galerii Na Starym Rynku w Ujściu. Zwiedzający obejrzeli czarno-białe fotografie oraz wysłuchali koncert Oli Idkowskiej, zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Żydowskiej.

Dodatkową atrakcją dla zmysłów była koszerna chałka - jeden z symboli kuchni żydowskiej, serwowana na miejscu, a także wręczana gościom jako prezent.

Wernisaż odbył się w czwartek, 13 czerwca w Galerii na Starym Rynku. Na wystawę  pt. "Historia Żydów w Pile" składają się fotografie z książki o tym samym tytule, która ukazała się na pilskim rynku czytelniczym nakładem EFFATY w 2017 roku.

- Około 40 zdjęć powiększonych do formatu 200 cm na 140 cm. to świadectwo polsko-niemiecko-żydowskiej historii miasta, pamiątka po życiu i działalności członków tamtejszej społeczności. To pamiątka, która dziś może być dla nas przyczynkiem do popularyzowania postaw opartych na szacunku do narodowości o odmiennych kulturach, tradycjach i religiach - mówi Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA.
Wystawa połączona była z promocją książki "Historia Żydów w Pile" oraz promocją suplementu do tej książki w formie scenariuszy lekcji dla nauczycieli.

fot. i opr. Ujski Dom Kultury

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group