Pięciu poszukiwanych w rękach policji

15.06.2019   Autor: Maciej Parysek
1042---317
Złotowscy policjanci doprowadzili do zatrzymania 5 osób, które nie stawiły się do jednostek penitencjarnych celem odbycia kary pozbawienia wolności lub ukrywały aktualne miejsce pobytu przed organami ścigania. Każdego dnia funkcjonariusze zbierają informację, które umożliwiają im „namierzenie” osób poszukiwanych i ich zatrzymanie.

- Pierwszy z poszukiwanych mieszkaniec gminy Jastrowie został zatrzymany w godzinach porannych w miejscu zamieszkania. Czynności wykonane przez kryminalnych z jastrowskiego komisariatu pozwoliły ustalić, że poszukiwany wczesnym rankiem opuszcza miejsce zamieszkania chcąc uniknąć spotkania z mundurowymi i ukrywa się na terenie wsi. W tym celu funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę, w którą 13 czerwca br. wpadł poszukiwany, który był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów i nie stawiał żadnego oporu podczas zatrzymania - mówi podkom. Maciej Forecki, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie.

Drugi z poszukiwanych został zatrzymany na terenie Jastrowia, krótko po godzinie 6 rano. 57-latek ukrywał się przed organami ścigania bo miał do odbycia 110 dni kary pozbawienia wolności. Mężczyzna poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Złotowie, chciał uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo kradzieży.
- Kolejny z poszukiwanych mężczyzn zatrzymany został w swoim mieszkaniu. 52-latek nie stawił się do zakładu karnego, w którym miał odbyć karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - dodaje rzecznik.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali i doprowadzili do Oddziału Zewnętrznego w Złotowie Zakładu Karnego w Czarnym kolejnych dwóch poszukiwanych tj. 26-latka za którym Sąd Rejonowy w Złotowie wydał Nakaz Doprowadzenia do jednostki penitencjarnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz 42-letniego mieszkańca gminy Jastrowie poszukiwanego za kierowanie gróźb karalnych.

fot. KPP Złotów
Przeczytaj więcej o: poszukiwani, policja, zatrzymani, zlotow,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group