Wykluły się trzy rybołowy. Jakie będą nosić imiona?

07.06.2019   Autor: Michał Kępiński
947---364
W Nadleśnictwie Lipka na świat przyszła trójka rybołowów. Ptaki wykluły się w połowie maja. Rodzicami zostali Szuwarek i Roszponka, czyli ptasi celebryci, których możemy podglądać przez całą dobę w internecie.

Nasza para rybołowów Roszponka i Szuwarek już 16 maja doczeka się pierwszego pisklęcia, które się wykluło z jaja. Później 18 i 19 maja wykluła się pozostała dwójka, także mają w tym roku 3 młode, które są zdrowe i jak widać bardzo ładnie się chowają, ponieważ pięknie jedzą od mamy pokarm. Nasze rybołowy jeszcze nie mają imion, dopiero na profilu Rybołowy Online ogłosimy konkurs, także zapraszam wszystkich do udziału w tym konkursie. Autor imion dostanie od Lasów Państwowych nagrodę - mówi Dominika Nadolna, rzecznik prasowy RDLP w Pile. 

Teraz przed rodzicami ciężka praca. Dorosłe osobniki w ciągu doby będą musiały siedmiokrotnie opuszczać swoje gniazdo, by nakarmić swoje młode rybami. Szacuje się, że w ciągu całego sezonu lęgowego rybołowy przynoszą dla swoich potomków nawet 140 kilogramów ryb. Po przybraniu masy, za około siedem-osiem tygodni rodzice zaczną uczyć swoje młode latać.


Jednak nie od razu opuszczą swoje gniazda; mniej więcej do połowy lipca karmione przez swoich rodziców młode będą wracać do swojego domu na posiłek. Dopiero pod koniec sierpnia rybołowy opuszczą gniazda i udadzą się na zimowiska. Ptaki dzięki umieszczonej kamerze i transmisji online można podglądać całą dobę na kanale Echa Leśne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group