Aktor Krzysztof Żyliński będzie promował swoją książkę. To jego debiut

13.05.2019   Autor: Agnieszka Kledzik
642---293
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Żylińskim w RCK w Pile. Już we wtorek, 15 maja o godz. 18.00 w ramach Klubu Dialog rozmowa o książce "Obietnica".

Krzysztof Żyliński od zawsze związany z teatrem. Instruktor, reżyser, pedagog, autor tekstów scenicznych i filozoficznych, twórca i autorskiego programu zajęć i szkoleń teatralnych dla nauczycieli i instruktorów teatralnych.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, a wcześniej Liceum Budowy Okrętów w Gdańsku. Zajmował się recytacją, monodramem, śpiewem, baletem, prowadził też zespół teatralny.

W 1979 z pilskim performerem i malarzem Andrzejem Sobolewskim założył grupę „Ananke” działającą w Pile i w Trzciance. Współpracował z pilskimi zespołami Henryka Dąbrowskiego, Luby Zarembińskiej i Zbigniewa Cholewickiego. Związany był też z Pilskim Domem Kultury.
Od 1991 pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu, gdzie założył Teatr Jednego Wiersza i gdzie organizował legendarne Ogólnopolskie Turnieje Sztuki Recytatorskiej Klubu „Zapalonej Świecy”.

Wydał książkę „Obietnica”, która została napisana w konwencji postapo i pokazuje nam świat po bliżej niekreślonej inwazji jakiś obcych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group