Bonifikata dla mieszkańców? Przeszła kontrowersyjna uchwała

08.05.2019   Autor: Jakub Sierakowski
Większa bonifikata dla mieszkańców miasta. Chodzi o jednorazową opłatę za przekształcenie użytkowania wieczystego na własność. Taką uchwałę podjęła Rada Miasta w Złotowie. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.
 
O wprowadzenie tego punktu do porządku obrad postulowali radni z klubu „Zadbajmy o Złotów”. Już w trakcie obrad projekt poparło dziesięcioro radnych, mimo wielu pytań odnośnie finansowych konsekwencji dla budżetu miasta.
 
- Kilkadziesiąt lat były zniżki i teraz jestem przekonany, że te bonifikaty powinny być (…). To nie są wielkie pieniądze dla tego miasta. Nikt tego nie wyliczył, ale moim zdaniem jest to kilkadziesiąt tysięcy rocznie, które miasto traci, takie są moje wyliczenia – mówił Roman Głyżewski, radny rady miasta w Złotowie.
 
Te argumenty nie przekonały władz miasta. Według nich uchwała została przegłosowana zbyt pośpiesznie. Co więcej, wątpliwości burmistrza wzbudzało także podejrzenie, że projekt zawiera szereg błędów prawnych oraz obejmuje lokale użytkowe.
 
- Praktycznie żadne z miast nie podejmuje takich uchwał, które nie mają przewidzianych skutków finansowych. To jest nieodpowiedzialne. Na dzisiaj nie jest to przemyślane. Nie wiemy w jakim stopniu uszczupli to budżet, a mówimy o perspektywie 20 lat. To jest niedopuszczalne, żeby podejmować uchwały, które mają wpływ na rozwój naszego miasta. Nie tylko jesteśmy my teraz, w tej kadencji, są następcy po nas – dodał Adam Pulit, burmistrz Złotowa.
 
Mimo apelu władz miasta uchwała została przegłosowana. Bonifikata została ustalona na poziomie 90 proc., co według radnych klubu „Zadbajmy o Złotów” będzie kosztowało budżet 700 tys. zł, a władz miasta – 2 miliony.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group