Marta Mrówka: Tam, gdzie świat nie ma początku i nie będzie miał końca

07.05.2019   Autor: Redakcja
W majowy weekend Ujski Dom Kultury zainaugurował nowy sezon wystaw w Galerii na Starym Rynku. W starym kościele poewangelickim odbył się wernisaż wystawy Marty Mrówki "Tam, gdzie świat nie ma początku i nie będzie miał końca".

Cykl powstał na kanwie fotografii, ale fotografia nie jest celem samym w sobie.

- Fotografia jest punktem wyjścia do przedstawienia ulotności czasu, relacji międzyludzkich, egzystancjalnych rozważań o początku i końcu. Ten cykl jest osobistą podróżą malarską w obszary mi znane, ale w których mogę jednocześnie odkrywać inne zjawiska, zjawiska kontrastów. Gdzie czerń i biel, jasność i ciemność są jednym z elementów, które tworzą analogię do tytułu wystawy - mówi malarka Marta Mrówka.

Marta Mrówka jest pilanką. W 2009 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni A. Leśnika w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej. Od 2017 należy do Stowarzyszenia Magnus Ventus. Od 2018 prowadzi „Rezerwat Sztuki” w Pile.

Wystawę Marty Mrówki można ogladać w Galerii na Starym Rynku w Ujściu w środy: godz.14.00-16.00 oraz w soboty: godz. 12.00- 14.00

fot. Ujski Dom Kultury 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group