Koncert w hangarze aeroklubu na 100-lecie UAM

07.05.2019   Autor: Redakcja
432---14
Nadnotecki Instytut UAM w Pile zaprasza na koncert w hangarze Aeroklubu Ziemi Pilskiej na pilskim lotnisku. Wyjątkowy koncert został przygotowany z okazji 100-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Impreza odbędzie się 12 maja o godz. 20:30.

W programie koncertu Uncover Soloists między innymi polska prapremiera utworu Maxa Richtera „On the Nature of Daylight”.

7 maja przypada okrągła, setna rocznica istnienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Będzie to wielkie święto całej naszej społeczności akademickiej. Wraz z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę powołano do życia Uniwersytet Poznański, którego tradycje sięgają Kolegium Jezuickiego, powołanego na mocy przywileju królewskiego Zygmunta III Wazy z 1611 r.
- Zapraszamy do wspólnego wieczornego wsłuchania się w dźwięki utworów zarówno z czasów odzyskania Niepodległości, jak i współczesnych, rozbrzmiewające w oryginalnym miejscu, pośród rozświetlonych samolotów i szybowców - zachęcają organizatorzy koncertu.

Uniwersytet, będący jednym z trzech najlepszych w naszym kraju, od 2006 roku posiada swoją filię w północnej Wielkopolsce – Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Choć jako wspólnota uniwersytecka jesteśmy zwróceni w przyszłość, skoncentrowani na rozwoju i zmianach, mających na celu lepsze przystosowanie naszej uczelni do warunków funkcjonowania w XXI wieku – nie lekceważymy tradycji, z której i w której wyrósł uniwersytet.


 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group