Śmieci kością niezgody?

27.04.2019   Autor: Redakcja
---

17 złotych 50 groszy od osoby miesięcznie zapłacą mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka za wywóz segregowanych śmieci. Burmistrz Krzysztof Jaworski optował za innym rozwiązaniem – chciał, aby opłaty naliczane były od ilości zużytej wody. Pomysł ten nie znalazł uznania wśród radnych.

Pomysł burmistrza od samego początku torpedowali radni opozycji, argumentując, że...

- Zacznie się ograniczanie zużycia wody, a to już jest tragedia. Wiadomo, co brud za sobą niesie, prawda? Strach o to, że ludzie będą znikać, unikać płacenia to samo mamo przecież z wodą. Ludzie zawsze będą chcieli obejść przepisy - oceniła Jadwiga Durejko, Radna Miasta i Gminy Trzcianka.

Urząd chciał uniknąć oszustw w deklaracjach. Dzięki stawkom opłat na podstawie zużycia wody takich problemów dałoby się uniknąć – twierdził burmistrz.

- Naliczenie opłaty śmieciowej od zużycia wody z punktu administracyjnego i zarządzania jest o wiele bardziej szczelniejszą metodą i wykluczającą błędy w deklaracjach ze strony urzędu - mówił Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 

Gmina Trzcianka liczy około 24 tysięcy mieszkańców. Każdy nich zużywa 3 metry sześcienne wody miesięcznie, ale są gospodarstwa na przykład na wsi, które zużywają wody dużo więcej.

- I ta metoda przy określaniu tak, ale przy płaceniu już nie. Ona ochroni jedno i dwu osobowe gospodarstwa, a gospodarstwa 4 osobowe niestety już nie i będą o wiele, więcej płacić - stwierdził Witold Perski, Radny Miasta i Gminy Trzcianka.

Zwyciężyła propozycja radnych opozycyjnych. Ostatecznie za wywóz śmieci segregowanych każdy mieszkaniec miasta i gminy zapłaci 17,50 groszy. Za niesegregowane dwa razy tyle.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group