Gowin mówi o potrzebie inwestycji w Szkoły Zawodowe

25.04.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Wicepremier Jarosław Gowin gościł dziś w Pile. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej podpisał umowę dotyczącą modernizacji starej części budynku dydaktycznego na potrzeby kształcenia inżynierskiego. Podkreślał także jak duża rolę w szkolnictwie wyższym odgrywają uczelnie zawodowe.

– To są uczelnie niezwykle potrzebne Polsce, niezwykle potrzebne polskiej młodzieży, a uczelnia pilska kształci dokładnie w taki sposób, w zgodzie z taką misją, która przyświecała od samego początku uczelniom zawodowym. Kształci dokładnie na potrzeby nie lokalnego, ale regionalnego rynku pracy - mówi Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

I temu ma także służyć modernizacja starej części budynku dydaktycznego na potrzeby kształcenia inżynierskiego. Głównym efektem inwestycji ma być podniesienie jakości nauczania studentów kierunków inżynierskich. W zmodernizowanym budynku znajdą się między innymi nowoczesna pracownia eksploatacji, stacja diagnostyczna, laboratorium silników czy hamownia. Wartość całej inwestycji to prawie 4 miliony złotych.

Więcej o pilskiej uczelni, a także polityce rządu w piątek o godzinie 19.00 w programie Prosto z Mostu, której gościem Michała Kępińskiego będzie wicepremier Jarosław Gowin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group