Były dyrektor LO i skarbnik powiatu z zarzutami

24.04.2019   Autor: Redakcja
---

Paweł Jarczak, radny powiatu pilskiego, a w poprzedniej kadencji wiceprzewodniczący Rady Miasta w Pile i były dyrektor pilskiego ogólniaka usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przy wyborze księgowej w kierowanej przez siebie placówce. Taki sam zarzut usłyszał Tomasz P. skarbnik powiatu oraz jeszcze jedna osoba z komisji konkursowej.

- Przekroczenie uprawnień miało polegać na przeprowadzeniu konkursu, które skutkowały zatrudnieniem na stanowisku księgowego najpierw w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a później w 2018 roku, w Liceum Ogólnokształcącym w Pile, osoby, która nie spełniała ustawowych kryteriów - informuje Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Oba konkursy dotyczyły tej samej osoby, która zdaniem śledczych nie miała wykształcenia i stażu wymaganego do piastowania takiej funkcji. Jak wyjaśnia prokurator, w obu szkołach był przeprowadzony audyt, który nie wykazał jednak nieprawidłowości w prowadzonej przez tą osobę księgowości.

Skarbnik powiatu nie chce komentować tych doniesień. Natomiast były dyrektor szkoły nie przyznaje się do winy. Paweł Jarczak zgodził się też na publikację wizerunku i nazwiska. Tłumaczy, że ta pracownica miała wymagany prawem odpowiedni staż.

- Będę składał wyjaśnienia i tłumaczył panu prokuratorowi wszystko o co poprosi, ponieważ nie mam niczego do ukrycia, ja chciałbym też, stanowczo zaprotestować przeciwko sugestiom, w niektórych portalach, że konkurs na stanowisko księgowej wygrała osoba mi bliska, to jest draństwo - odpowiada Paweł Jarczak.

Także prokuratura zaprzecza, aby z akt sprawy wynikało, że księgową z którymkolwiek z podejrzanych w tej sprawie łączyły bliższe relacje.

Postępowanie było prowadzone od września ubiegłego roku. Niewykluczone, że śledczy będą też sprawdzać, czy był prawidłowy nadzór nad tymi konkursami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group