KP Piła będzie klubem partnerskim Lecha Poznań

18.04.2019   Autor: Michał Kępiński
---

KP Piła już za chwilę stanie się klubem partnerskim Lecha Poznań. Ta współpraca daje ogromne możliwości zawodnikom, ale przede wszystkim szkoleniowcom na podniesienie swoich kwalifikacji i wymianę wiedzy z najlepszymi trenerami akademii Lecha Poznań.

Lech Poznań to jedna z najlepszych drużyn w kraju. Od wielu lat szkoli znakomitych zawodników. W akademii swój talent szlifowali tacy piłkarze jak chociażby Jan Bednarek, Karol Linetty czy Dawid Kownacki, którzy dziś stanowią o sile reprezentacji Polski. Ta współpraca daje także ogromne możliwości pilskim trenerom, którzy mogą podpatrywać najlepszych szkoleniowców.

– Nie mamy aż takich środków i funduszy, żeby rozwijać tych trenerów tak jak byśmy chcieli. Nasza współpraca z Lechem Poznań może zaowocować tym, że to wsparcie będzie na tyle mocne, że Ci nasi trenerzy będą się tak rozwijać, że to szkolenie, które dostarczamy będzie najlepsze z możliwych - mówi Przemysław Wojcieszak, prezes KP Piła.

Trenerzy KP Piła będą mogli zapoznać się między innymi z metodologią poznańskiej części akademii, a także zobaczą z bliska, jak na co dzień funkcjonują drużyny trenujące we Wronkach.

– Ja dzisiaj przyjeżdżam jako taki siewca, chce zasiać dobre piłkarskie ziarno żeby Ci ludzie, którzy będą je uprawiać wiedzieli jak to robić i jakich efektów się spodziewać. To jest proces, który nie da nam efektów w tydzień, dwa, miesiąc w pół roku, rok, na to wszystko trzeba poczekać - tłumaczy Rafał Ulatowski, dyrektor Akademii Lecha Poznań.

I wtedy może w Pile pojawi się talent na miarę Roberta Lewandowskiego i spółki. KP Piła dba także o promocję. Do niej ma się przyczynić umowa podpisana z firmą ASTA-NET.

– W biurze Asta-Netu będzie możliwość otrzymania, a w przyszłości zakupienia materiałów promocyjnych klubu. Oczywiście będziemy również zaangażowani w wydarzenia meczowe, zarówno jeśli chodzi o poziom juniorów jak i seniorów. Będziemy te wydarzenia meczowe, w konkretnych dniach promować - zapewnia Bartosz Wicijowski, dyrektor sprzedaży i marketingu ASTA-NET.

Do projektu włączył się także Urząd Miasta. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji KP Piła będzie szkolił już dzieci od 6 roku życia, przez juniora aż po seniora.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group