Sesja: opłaty żłobkowe i opieka nad zwierzętami

29.03.2019   Autor: Justyna Zamorska
---

Opłaty żłobkowe, plany zagospodarowania przestrzennego czy doprecyzowanie regulaminu opieki nad zwierzętami – między innymi te kwestie zostały poruszone podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Wałczu.

Sesja rozpoczęła się od sprawozdania burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym. Radni debatowali między innymi nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na ulicy Nadjeziornej i Nowomiejskiej. Ustalono również opłaty za pobyt dziecka w żłobku miejskim.

- W związku z tym, że wystąpiliśmy do Wojewódzkiego Urzędu Pracy o zmniejszenie opłaty za żłobek. Otrzymaliśmy taką zgodę i od dnia 1 kwietnia opłata za żłobek z 450 zł została zmniejszona do 250 zł. Zmniejszyła się co prawda struktura opłaty, bo wcześniej była to opłata tylko za pobyt, a w tej chwili to będzie opłata w wysokości 200 zł za posiłek i opłata w wysokości 50 zł za zajęcia dodatkowe w żłobku - mówi Agnieszka Łyskawa, wiceburmistrz Wałcza.

Podczas ostatniej sesji doprecyzowano również warunki udzielania bonifikaty na przekształcenie prawa własności.

- Przyznajemy się do pewnego niedopatrzenia. Te zmiany, które zostały wprowadzone na sesji, budziły pewne możliwości nierównego traktowania wszystkich mieszkańców. Chcemy to wyprostować oczywiście tak, żeby wszyscy mieszkańcy równo mogli skorzystać z bonifikaty 98 proc. i to już nastąpi z tym dniem - zapewnia Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza.

Najwięcej wątpliwości budziła sprawa przyjęcia programu opieki i zapobiegania bezdomności zwierząt, który ma być realizowany we współpracy ze stowarzyszeniami.

- Jednym z takich fajnych punktów będzie to, że zwierzę, które zostanie złapane na terenie gminy miejskiej Wałcz, nie trafi bezpośrednio do schroniska. Trafi najpierw na 2-3 dni do przychodni weterynaryjnej, później na maksymalnie dwa miesiące do domów zastępczych - mówi Piotr Romanowski, radny Wałcza.

Radni kwestionowali umowy ze schroniskiem i weterynarzem, koszty leczenia zwierząt i ich chipowania. Po wprowadzeniu niewielkich poprawek, ostatecznie wszyscy radni uchwalili program opieki nad zwierzętami na rok 2019.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group