Utrudnienia na al. Niepodległości do końca maja

12.03.2019|Autor: Paweł Różycki

W związku z remontem mostu i kładki dla pieszych przez rzeczkę Ruda al. Niepodległości została w tym miejscu zamknięta. Wyznaczony został objazd ulicami 500 Lecia Piły, Śniadeckich i Wyzwolenia. Utrudnienia potrwają do końca maja.

Od kilku miesięcy trwa remont kładki na rzeczce Ruda, na wysokości “Starego Młyna”, na al. Niepodległości w Pile. W ostatnią sobotę droga na tym odcinku została całkowicie zamknięta. Objazd został wyznaczony ulicami 500 Lecia Piły, Śniadeckich i Wyzwolenia. Jednak część kierowców omija remont jadąc ulicami Okrężną, Prostą i Skośną. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu utrudnienia na al. Niepodległości potrwają do końca maja.

W ramach robót wykonawca prowadzi prace polegające na remoncie podpór obiektu i wykonaniu nowej płyty pomostowej mostu wraz z elementami wyposażenia i nową nawierzchnią na jezdni oraz prace konserwacyjne w obrębie rzeczki. Wykonawca remontuje w ramach umowy również kładkę pieszo – rowerową na której wykona remont konstrukcji betonowej kładki oraz ułoży nową bitumiczną nawierzchnię na kładce. Całkowity termin zakończenia robót to połowa przyszłego roku.

źródło GDDKiA Poznań

Przeczytaj więcej o: al. niepodległości piła, aleja niepodległości pila, generalna dyrekcja dróg krajowych i autostrad poznań, przebudowa al. Niepodległości Piła, remont kładki Ruda Piła, remont mostu Ruda Piła, remont Niepodległości Piła, rzeka Ruda Piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • GieZlo

  Ulicą Śniadeckich? To zły pomysł (wąska, szkoła, kościół osiedle). Znaki powinny kierować na Powstańców Wlkp. a nie Śniadeckich!

 • Pan K

  po kolei:
  1. 2,5 miesiąca prac przy takim mostku to jakaś kpina.
  2. oznakowanie powinno być jeszcze przed Piłą i prowadzić przez DK10 i dalej al. Powstańców
  3. po zakończeniu remontu trzeba będzie remontować ul. Śniadeckich – tam już pojawiają się pęknięcia, a była robiona raptem kilka lat temu.
  4. skrzyżowanie Śniadeckich/Wyzwolenia aż się prosi o rondo – i to nie od dziś.
  5. Dlaczego wiedząc o planowanym remoncie miasto/GDDKiA nie zadbały o wyrównanie płyt na ul. Okrężnej, tak aby można było puścić tamtędy ruch chociażby aut osobowych.
  6. Przy okazji – skoro droga jest częściowo zamknięta, powinna zostać wymieniona nawierzchnia na odcinku od “młyna” do wyzwolenia, tak aby w przyszłości nie robić sobie i mieszkańcom problemu.
  7. Zielona Dolina jest najsłabiej skomunikowanym z miastem (centrum) osiedlem, co dobitnie pokazuje ten przykład. Miasto Piła nic sobie z tego nie robi, a dodatkowo sprzedaje kolejne działki, mało tego – na końcu al. Niepodległości wkrótce ma powstać węzeł z trasą S10/S11.

  Podsumowując, czy ktoś w tym mieście myśli? Mam co do tego duże wątpliwości.

  • MikMik

   zaraz ktoś odpisze że to GDDKiA, pozwolenie wydało Starostwo i Miasto nic nie mogło. Zgadzam się z Pan K w 100%. Koordynacja tego typu działań nie istnieje.

  • Raf

   Panie K trafił pan w 10 nikt nie myśli o mieszkańcach koszyc a w szczególności polskie MZK gdzie autobusy mogą kursować przez te ulice a teraz odcięcie od wszystkiego

   • Pan K

    no niestety tak to wygląda na tym osiedlu… brak publicznego przedszkola – brak jakiejkolwiek szkoły, ulice bez chodników, brak parkingów. Miasto liczy tylko zyski ze sprzedaży gruntów, ale żeby samemu coś zrobić to już niekoniecznie – chcecie to jest budżet obywatelski i sobie głosujcie. Niedługo zielona będzie betonową doliną.