Sprawca śmiertelnego wypadku w areszcie

12.03.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Wałczu, 23-letni kierujący, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

– Przedstawiono mu zarzuty z artykułu 177 § 2 i 178 § 1 i z artykułu 244. W związku z artykułem 11 § kodeksu karnego. To chodzi o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym przez osobę pod wpływem alkoholu i jeszcze przez osobę co do której był już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ta osoba kierowała pojazdem pomimo zakazu sądowego. - mówi Piotr Łosiewski – prokurator rejonowy w Wałczu

Do zdarzenia doszło na początku marca na drodze wojewódzkiej nr 178 między Wałczem a Chwiramem. 23-letni mężczyzna kierując oplem Astrą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w przydroże drzewo. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 23-letni pasażer. Sprawca trafił na kilkudniową obserwację do szpitala, a po poprawie stanu zdrowia do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Wałczu postanowił wobec 23-letniego mężczyzny zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group