Zmiany w budżecie miasta. Co z ul. Bydgoską?

28.02.2019   Autor: Artur Maras
---

Długoterminowa pożyczka, zmiany w budżecie miasta, a także przyjęcie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie gminy to najważniejsze punkty obrad na ostatniej sesji Rady Miasta w Pile.

Do gminnej kasy wpłynęło ponad 400 tys. zł z odzyskania VAT-u. Radni zabezpieczyli także około 3,5 mln złotych na kolejny etap przebudowy ul. Bydgoskiej. To z kolei daje zielone światło do pozyskania ponad 3 mln złotych z programu wsparcia dróg lokalnych od wojewody wielkopolskiego.

- Tym samym dajemy sygnał wojewodzie, że jesteśmy gotowi na to, aby rozpocząć już niezbędne procedury przetargowe, a im szybciej podpiszemy umowę z wojewodą, tym mamy większe szanse na to, że to przedsięwzięcie bez problemu zostanie w tym roku zrealizowane, a z drugiej strony, że oferty składane przez wykonawców zmieszczą się w naszym planie, który posiadamy w kosztorysie - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

Radni wyrazili także zgodę na zaciągnięcie 10 mln złotych nisko oprocentowanej, bo maksymalnie do 0,2 proc., pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Zobowiązanie będzie spłacane przez 10 lat z dochodów gminy, a umożliwi ocieplenie i termomodernizację ośmiu budynków, w tym głównie przedszkoli. Gmina będzie także pokrywać nawet połowę kosztów poniesionych na kastrację, sterylizację oraz chipowanie czworonogów. Ma to być jeden z elementów zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta.

- Najpierw trzeba wypełnić wniosek, potem musi być zawarta umowa i dopiero można zwrócić się do tego gabinetu, w którym zwierzęta są leczone. Wiemy od mieszkańców, że każde zwierzę jest przyzwyczajone zarówno do gabinetu jak i do swojego weterynarza, stąd też dajemy możliwość, aby w każdym gabinecie, gdzie te zwierzęta są leczone, były te zabiegi wykonywane - wyjaśnia Lidia Plewa.

Radni zabezpieczyli na ten cel 35 tys. zł. Dopłaty będą przyznawane do wyczerpania tej puli. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group