Wreszcie powstanie Dom Kultury?

24.02.2019   Autor: Redakcja
---

Dom Kultury powstanie w Złotowie? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Władze miasta mają konkretną wizję powstania placówki. Zielone światło daje także Rada Miasta.

 

Domu Kultury w Złotowie nie ma już od dłuższego czasu. Za organizację sportowo-kulturalnego życia miasta odpowiada Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej. Teraz miałoby się to zmienić: sport pozostałby w kompetencji ZCAS-u, a kultura w ramach nowej instytucji. Co o pomyśle sądzą mieszkańcy Złotowa?

 

- Raczej tak, niech będzie.

 

- Żeby młodzież miała gdzie młodzież się zbierać, organizować jakieś imprezy. Bo teraz bez Domu Kultury jest smutno.

 

- Jakieś życie kulturalne musi istnieć w mieście, przecież wiadomo.

 

- Myślę, że kiedyś było więcej. Bo ja chodziłam też na różne imprezy do Domu Kultury, więc myślę, że to nie jest najgorszy pomysł.

 

Podobne zdanie mają złotowscy radni. Na grudniowej sesji przyjęli pozytywne stanowisko odnośnie powstania Domu Kultury. Na czwartkowym spotkaniu z władzami miasta, wysłuchali konkretów, jak będzie dokładnie wyglądał rozdział sportu i kultury.

 

- Zadeklarowałem na ostatniej sesji, że przygotuję konkretny plan utworzenia tego Domu Kultury. Według niego, wygląda na to, że przy aprobacie wszystkich założeń statutowych, wszystkich założeń związanych z samym schematem organizacji, pierwszego lipca moglibyśmy mówić o inauguracji Domu Kultury w Złotowie, czyli Złotowskiego Domu Kultury - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa

Według planów włodarzy Złotowa, Dom Kultury będzie mieścił się w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej. Nowa placówka dostanie także na swój użytek amfiteatr. Miasto ogłosi konkurs, w którym zostanie wyłoniony dyrektor Domu Kultury. W kontekście obiektów i imprez sportowych nic się nie zmienia – za to nadal będzie odpowiadał ZCAS.

Przeczytaj więcej o: zlotow, zcas, dom kultury, autobus energetyczny, karpacka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group