Wyrzyski Chór Męski zyskuje sławę

17.01.2019   Autor: Magdalena Lach
---

Wyrzyski Chór Męski w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Ostatni rok był dla chórzystów wyjątkowy. Grupa z Wyrzyska stała się rozpoznawalna nie tylko w świecie chóralistyki, ale także w świecie muzyki popularnej.

Wyrzyski Chór Męski istnieje już 19 lat. W tym czasie stale się rozwijał i odnosił sukcesy. Ale przełomowym momentem okazało się nagranie teledysku do coveru „Hallelujah” i umieszczenie go w sieci. Sceneria nadnoteckich łąk i morenowych wzgórz zachwyca. Klip od września obejrzało już ponad 350 tysięcy osób. I to właśnie on otworzył przed chórzystami szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności.

Po publikacji klipu kariera chóru nabrała ekspresowego tempa i kalendarz występów zaczął pękać w szwach. Jednym z najważniejszym momentów z pewnością był występ na żywo jako oprawa pokazu mody projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego.

Chór prezentuje szeroki repertuar. W programie zespołu znajdują się utwory epoki średniowiecza, renesansu, romantyzmu, utwory kompozytorów współczesnych, formy muzyki ludowej, filmowej oraz rozrywkowej. muzyka popularna. Wyrzyski Chór męski będzie obchodził w tym roku XX lecie istnienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group