Tarcza wygasza działalność. Nikt jej nie chce?

10.01.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza wygasza swoją działalność i w najbliższym czasie przestanie być własnością miejskiej spółki Aqua-Pil. W rzeczywistości oznacza to, że mieszkańcy miasta nie mogą już korzystać z tego obiektu.

Pierwsze informacje o zamiarze przekazania obiektu pojawiły się w październiku ubiegłego roku. Taka decyzja podyktowana była kwestiami finansowymi. Każdego roku Gmina Piła na utrzymanie obiektu przeznaczała około 500 tys złotych, a ze strzelnicy miesięcznie korzystało zaledwie 100 osób. Dziś już wiemy, że miasto prowadzi rozmowy o przekazaniu Tarczy z wojskiem i policją.

- Nie będę przyglądał się temu jak wyrzucamy publiczne pieniądze i one są jeszcze do tego nie przeznaczane na działalność z której mieszkańcy Piły w bezpośredni sposób będą korzystać. Zainteresowanym w tym momencie najbardziej jest Szkoła Policji i jest bardzo ważnym elementem szkolenia możliwość wykorzystania strzelnicy
- zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Co na to sama Szkoła Policji, która zdaniem prezydenta Piły miałaby być zainteresowana przejęciem strzelnicy i wykorzystaniem obiektu do własnych celów?

– Na dzień dzisiejszy Szkoła Policji w Pile nie jest stroną w żadnym postępowaniu w sprawie przejęcia jakiejkolwiek nieruchomości od Urzędu Miasta w Pile. Te strzelnice z których korzystamy są nam wystarczające do tego, aby nie zakłócić procesu dydaktycznego w Szkole Policji w Pile - odpowiada nadkom. Sebastian Wegner, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Pile.

Kto zatem będzie nowym właścicielem Tarczy? Trudno odpowiedzieć. Jedno jest pewne. Już dziś strzelnica została zamknięta dla mieszkańców Piły i regionu.


– Mamy do końca stycznia tym obiektem się zajmować, opiekować. Prowadzimy tam ograniczoną działalność ponieważ rozwiązaliśmy wszystkie umowy z naszymi dzierżawcami, a także z kontrahentami, którzy będą nam dostarczać prąd, energię elektryczną
- mówi Krzysztof Kijak, prezes zarządu Aqua-Pil.

W księgach wieczystych jako właściciel strzelnicy dalej figuruje Gmina Piła, a z nieoficjalnych informacji wynika, że odwołanie darowizny, bo na takiej zasadzie miasto otrzymało Tarczę od wojska, jest możliwe tylko w przypadku, kiedy obiekt nie jest wykorzystywany na cele sportowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group