49 osób trafiło za kratki

05.01.2019   Autor: Michał Kępiński
---

W ciągu ostatniego miesiąca dzięki działaniom pilskiej policji zatrzymano 49 osób poszukiwanych nawet od kilku lat. Mieszkańcy powiatu pilskiego zostali schwytani na terenie całego kraju oraz Holandii i Niemiec.

- W ostatnim czasie policjanci zatrzymali 49 osób poszukiwanych, mieszkańców powiatu pilskiego. Spośród wszystkich zatrzymanych, w siedmiu przypadkach osoby były poszukiwane na podstawie wystawionych listów gończych. Z kolei w dwóch przypadkach gdy policjanci ustalili, że osoby poszukiwane znajdują się i ukrywają na terenie Unii Europejskiej, podjęli oni współprace z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji a efektem tych działań było zatrzymanie jednej osoby na terenie Niemiec a drugiej na terenie Holandii - mówi Jędrzej Panglisz z pilskiej policji.

Po zatrzymaniu osoby te zostały przekonwojowane do Polski i trafiły do aresztu śledczego. Łącznie przed wymiarem sprawiedliwości stanie 49 osób w tym trzy kobiety. Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju, między innymi za popełnione przestępstwa kradzieży, włamania, rozbojów, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia. Zatrzymani mają od 18 do 61 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group