Znikną białe plamy cyfrowe. Duża inwestycja Asta-Net

16.12.2018   Autor: Magdalena Lach
---

Przedstawienie planu realizacji inwestycji, która polega na zlikwidowaniu białych plam cyfrowych to główny cel spotkania przedstawicieli samorządu terytorialnego z zarządem ASTA-NET.

Spółka ASTA-NET poprzez podpisanie umowy na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej realizuje na terenie czterech powiatów województwa zachodnio-pomorskiego inwestycję z programu operacyjnego Polska Cyfrowa. Sednem projektu jest likwidacja problemu wykluczenia cyfrowego w tym rejonie.

- W naszym powiecie, w naszej gminie mamy dość dużo takich białych plam, w których dostęp do Internetu jest słabej jakości, bo nie można powiedzieć że nie ma, ale jest słabej jakości, więc jeżeli wszystko zostanie zrealizowane tak jak była mowa podczas konferencji, to ja się będę bardzo cieszył - mówi Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa.

Spotkanie w Dźwirzynie było okazją do spotkania się z wójtami, burmistrzami w celu omówienia najważniejszych kwestii związanych z inwestycją.

- Tłumaczymy korzyści, edukujemy, czym jest światłowód i czym tak naprawdę jest ta inwestycja dla mieszkańców całego regionu - mówi Łukasz Woźniak, członek zarządu ASTA-NET S.A.

A jest przede wszystkim szansą na rozwój. Dostęp do szerokopasmowego Internetu to aktywizacja życia społecznego, rozwój lokalnych firm. Światłowód to najnowocześniejsze rozwiązania w komunikacji.

- Pozwala to na korzystanie z internetu o niesamowitych przepływnościach, z dostępu do e-usług, e-administracji, e-zdrowia, jak również innych usług, jak telewizja czy telefonia - tłumaczy Łukasz Hetman, członek zarządu ASTA-NET S.A.

Spółka ASTA-NET będzie odpowiedzialna za podłączenie do światłowodu 21 tysięcy gospodarstw domowych oraz 103 szkół na terenie powiatu koszalińskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego i białogardzkiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group